Aktuality

news-img.png

Nový fenomén - Krach cestovek

12.07.2012


Týden plný krachů cestovek - média naznačují možnost podvodů

Redakce portálu www.krachycestovek.cz si minulý týden vzala po prvních úspěšných měsících práce alespoň pár dnů dovolené, cestovní kanceláře se se svými krachy naopak rozhodly zlomit rekord. Jen za uplynulý týden nechaly své klienty na holičkách hned tři.


Sérii zahájila v poslední pracovní den minulého týdne plného státních svátků, ve středu 4. července, pražská CK Globaltour.  Hned následující den, 5. 7., se přidala liberecká Marcela Pavelková BG Travel. V sobotu 7. července pak doplnila na tenhle dort svou třešničku Majestic Travel z Boskovic.


Celkový počet krachů tak už letos dosáhl šesti. Mezi slova „krach“ a „insolvence“ ovšem v tomto případě nelze položit rovnítko. Vzhledem ke státním svátkům zatím insolvenční rejstřík nejnovější krachy nezaznamenal. Pojišťovny naštěstí nečekaly na úřední postup a většinu klientů uvízlých v zahraničí už dokázaly dostat domů.


Výjimku představují klienti boskovické Majestic Travel. Podle informací TV Nova jich 40 dorazilo v sobotu do jihochorvatského letoviska Podaca, aby na místě zjistili, že se nedostanou ke svým zavazadlům. Ta jim odmítl vydat řidič autobusu, protože nedostal od cestovky zaplaceno. Potvrdila to jedna z turistek, paní Marie Vaněčková. Ta jela na dovolenou s malou dcerou na vozíčku.


Pro turisty se podařilo zajistit ubytování, k zavazadlům ale neměli přístup ani vpodvečer, uvedla TV Nova. V sídle CK Majestic Travel v Boskovicích v sobotu podle televize Nova nebyl nikdo k zastižení, majitelka celý den nebrala telefon.


Za první z čerstvě zkrachovalých CK stojí podle internetového obchodního rejstříku podnikatelka Helena Pošvářová z Prahy 4. Většinu klientů jejího Globaltouru už dostala domů z Turecka Česká podnikatelská pojišťovna. Posledních několik se chystá vrátit do vlasti ve středu a v pátek tento týden.


Největší zájem médií ale vzbudil krach liberecké BG Travel. Skoro 300 klientů nechala tato cestovka, která vznikla teprve letos, v Bulharsku. Pojišťovna Generali, která už se rovněž postarala ve spolupráci s kooperující asistenční službou o jejich návrat, předpokládá, že dalších několik stovek lidí neodjede na dovolenou, kterou si u BG Travel už zaplatili.


Redaktor TV Prima Libor Tampier zjistil, že cestovka své problémy do poslední chvíle tajila. „Jedna z klientek, která se sem dobývala, nám řekla, že svůj zájezd platila včera, těsně před koncem zavírací doby, a nikdo jí ani v nejmenším nenaznačil, že by byly nějaké problémy,“ sdělil divákům ve zprávách 5. července.


A další zjištění, ještě závažnější, přidala redaktorka Ivana Bernáthová. „Od lidí, kteří majitelku cestovní kanceláře znají, jsem se dozvěděla, že ve skutečnosti BG Travel provozoval jiný podnikatel, který už jednou jako majitel cestovní kanceláře zaměřené na Bulharsko zkrachoval. Proto byla firma napsána na Marcelu Pavelkovou jen formálně,“ konstatovala Bernáthová.
 

Proto radíme, vybírejte Vaši dovolenou u prověřených dodavatelů a nejste li si i přesto jistí, informujte se na příslušné pojitovně, jestli má cestovní kancelář uzavřené platné pojištění proti úpadku, které Vám může doložit také pomocí certifikátu, který obdrží pouze po uhrazení pojistného na účetr pojišťovny.
Další informace můžete obdržet na asociaci cestovních kanceláří či přímo volně na internetu, stačí si občas i danou firmu prostě jenom ,,vygooglit,, ... :-)


Článek byl z části převzat ze stránek www.krachycestovek.cz


Zpět do obchodu
Detail

Aktuality

Oblékejte své děti chytře

22.03.2018

Na českém trhu je v současné době velké množství firem, které nabízí levné oblečení pro děti a kojence. Několik řetězců je dokonce v každém větším městě. Nabízejí dětské oblečení za velmi nízké ceny, člověku se nechce ani věřit, že to za tuto cenu dokáže někdo vyrobit, protože dětské triko s obrázkem Star Wars nebo Minnie v ceně triička není jenom materiál na výrobu, cena práce, přeprava, ale i autorská práva Disney, která většinou tvoří až 20% ceny konečného produkt...

celý článek

Slevy dětského oblečení

11.01.2018

Tak jako každý rok po Vánocích, jsme pro Vás připravili více než 1000ks zlevněného dětského oblečení.

celý článek

Vánoční provoz a doručovací doby zásilek 2017/2018

07.12.2017

Vážené zákaznice, Vánoce se již kvapem blíží a některé z Vás s námi oslaví již sedmé Vánoce... :-) a tak jako každoročně si Vám dovolujeme připomenout, že v předvánočním čase se doručovací doba České pošty vzhledem k jejímu předvánočnímu vytížení protahuje až na dvojnásobek. Týden není v tuto dobu nic ojedinělého.....využívejte tedy raději dopravu balíčků kurýrní službou GLS, která je již téměř rok za stejnou cenu jako Pošta a zpravidla Vám balíček doručí do dvou až třech pracovních dnů.....

celý článek

Novinky na váš email