Aktuality

news-img.png

Slow fashion - pomalá móda, která šetří přírodu

24.05.2019

Slow fashion

nebo-li pomalá móda, která šetří přírodu

Oděvní průmysl je jedním z nejvíce znečišťujících průmyslových odvětví na světě. Dopad na životní prostředí začíná už v první fázi výroby, kterou je pěstování bavlny nebo výroba polyesteru z ropy a znečišťování pak pokračuje bělením a barvením materiálů, až po následné problémy kam s oblečením, když už dosloužilo...

 Marketingový tah prodejců je vyrobit co nejlevněji a prodat ho co nejvíce, oblečení už nemá za úkol sloužit několika generacím. Obchody proto téměř každý měsíc obměňují nabídku. To co bylo minulý měsíc módním hitem, mizí ze stojanů a je na věšáku se zbožím v akci.

.

.

Koncept slow fashion šetří životní prostředí a bojuje proti plýtvání přírodními zdroji a bezmyšlenkovitému nakupování, kdy byl zákazník marketingem vychován a donucen k tomu aby nakoupoval v hesle "Nekup to, když je to tak levné"

Jednou z možností, jak nakoupit pomalou módu je nákup v secondhandu nebo jestli chcete česky v bazárku.

Nákup oblečení z druhé ruky není nic, za co by se měli lidé stydět. Nejen, že dáte věcem druhou šanci a pomůžete tím tak i přírodě, ale také ušetříte. Pokud se chcete vyhnout prohrabování košů a stojanů s nošeným oblečením, využijte možnosti nákupu oblečení z druhé ruky přes internet v internetovém bazárku.

Pomyslné zpomalení módního průmyslu je náročný a velmi zdlouhavý proces, ale každý z nás může být nápomocný....

Určitě už třídíte odpad, nakupujete regionální potraviny, pěstované v duchu bio.....udělejte další krůček a zapojte se do konceptu Slow fashion, pomalé módy.

Recyklací oblečení šetříte nejen svoji peněženku, ale také přírodu....


Zpět do obchodu
Detail

Aktuality

Slow fashion - pomalá móda, která šetří přírodu

24.05.2019

Koncept slow fashion šetří životní prostředí a bojuje proti plýtvání přírodními zdroji a bezmyšlenkovitému nakupování, kdy byl zákazník marketingem vychován a donucen k tomu aby nakoupoval v hesle "Nekup to, když je to tak levné" Jednou z možností, jak nakoupit pomalou módu je nákup v secondhandu

celý článek

Dětské oblečení kvalitně a levně - internetový bazárek Šatníček

03.12.2018

Kvalitní second hand Vám nabízí dnes již i internetové on line shopy. Jedná se o moderní dětské oblečení, převážně značkové, za velmi nízkou cenu. Dovážené hlavně z Anglie a Skotska.

celý článek

Secondhand pro děti

30.11.2018

Sklad od 1.1.2019 na nové adrese Během Vánočních svátků se stěhujeme se do nově zrekonstruovaných skladů. Tím dojde i k několika změnám ohledně osobních odběrů v Letňanech.

celý článek

Novinky na váš email