Aktuality

news-img.png

Slow fashion - pomalá móda, která šetří přírodu

24.05.2019

Slow fashion

nebo-li pomalá móda, která šetří přírodu

Oděvní průmysl je jedním z nejvíce znečišťujících průmyslových odvětví na světě. Dopad na životní prostředí začíná už v první fázi výroby, kterou je pěstování bavlny nebo výroba polyesteru z ropy a znečišťování pak pokračuje bělením a barvením materiálů, až po následné problémy kam s oblečením, když už dosloužilo...

 Marketingový tah prodejců je vyrobit co nejlevněji a prodat ho co nejvíce, oblečení už nemá za úkol sloužit několika generacím. Obchody proto téměř každý měsíc obměňují nabídku. To co bylo minulý měsíc módním hitem, mizí ze stojanů a je na věšáku se zbožím v akci.

.

.

Koncept slow fashion šetří životní prostředí a bojuje proti plýtvání přírodními zdroji a bezmyšlenkovitému nakupování, kdy byl zákazník marketingem vychován a donucen k tomu aby nakoupoval v hesle "Nekup to, když je to tak levné"

Jednou z možností, jak nakoupit pomalou módu je nákup v secondhandu nebo jestli chcete česky v bazárku.

Nákup oblečení z druhé ruky není nic, za co by se měli lidé stydět. Nejen, že dáte věcem druhou šanci a pomůžete tím tak i přírodě, ale také ušetříte. Pokud se chcete vyhnout prohrabování košů a stojanů s nošeným oblečením, využijte možnosti nákupu oblečení z druhé ruky přes internet v internetovém bazárku.

Pomyslné zpomalení módního průmyslu je náročný a velmi zdlouhavý proces, ale každý z nás může být nápomocný....

Určitě už třídíte odpad, nakupujete regionální potraviny, pěstované v duchu bio.....udělejte další krůček a zapojte se do konceptu Slow fashion, pomalé módy.

Recyklací oblečení šetříte nejen svoji peněženku, ale také přírodu....


Zpět do obchodu
Detail
item item

2x dupačky pro kluky nové vel68

165 Kč

Velikost: 68

Detail

Aktuality

Slow fashion - pomalá móda, která šetří přírodu

24.05.2019

Koncept slow fashion šetří životní prostředí a bojuje proti plýtvání přírodními zdroji a bezmyšlenkovitému nakupování, kdy byl zákazník marketingem vychován a donucen k tomu aby nakoupoval v hesle "Nekup to, když je to tak levné" Jednou z možností, jak nakoupit pomalou módu je nákup v secondhandu

celý článek

Dětské oblečení kvalitně a levně - internetový bazárek Šatníček

03.12.2018

Kvalitní second hand Vám nabízí dnes již i internetové on line shopy. Jedná se o moderní dětské oblečení, převážně značkové, za velmi nízkou cenu. Dovážené hlavně z Anglie a Skotska.

celý článek

Secondhand pro děti

30.11.2018

Sklad od 1.1.2019 na nové adrese Během Vánočních svátků se stěhujeme se do nově zrekonstruovaných skladů. Tím dojde i k několika změnám ohledně osobních odběrů v Letňanech.

celý článek

Novinky na váš email