Aktuality

news-img.png

Dětský on line bazárek - chytře a levně

22.03.2018

.... v tento okamžik je načase se zeptat, jak to, že to tričko s Minnie stojí jenom 55,- Kč???
Vždyť někdo musel sklidit len, udělat z něj látku, obarvit, nastříhat, ušít triko, potisknout obrázkem, zabalit, dovézt do Evropy, naskladnit v centrálním skladu, expedovat na pobočku prodejny, vybalit, navěsit, inzerovat reklamou v televizi a následně prodat.....to jsou jenom pracovní úkony, kde není započítána cena přepravy, nájem v centrálním skladu a nájem prodejny, včetně paliv a energií, které musíme připočítat k této ceně za práci.....a k tomu ještě cena za autorská práva.

Celý tento proces lze částečně pochopit a vysvětlit následovně:

- oblečení šijou převážně děti, které pracují 10 - 12 hodin denně za pouhé 2 dolary v rozvojových zemích třetího světa a to vše pod rouškou rozvojové pomoci
- používají se nekvalitní materiály, aby vstupní náklady na výrobu byly co nejnižší
- využívá se námořní přepravy v kontejnerech dle vytížení, to znamená, že trička putují okolo světa, jak potřebuje kontejnerová loď a vyloží se při cestě. Tedy že trička plují v kontejnerech několik týdnů a aby ve vlhkém a agresivním prostředí moře nedošlo k poškození, jsou trička drsně chemicky ošetřena.

Díky této praxi se tričko dostane do celního skadu v ČR se vstupní cenou někde okolo 10 Kč bez daně....

Je jen na Vás, jestli budete tuto praxi podporovat a nakupovat sice pěkné, ale zároveň nekvalitní dětské oblečení, které je na úkor nízké ceny vyráběno dětmi.

My Vám nabízíme alternativu - oblékejte své děti chytře.

Nákupem second hand oblečení získáte originální kousek, v prémiové kvalitě, již vypraný a tudíž i s nízkou šancí, že se Vám po vyprání srazí a hlavně značkového výrobce, kde je garantováno, že nízká cena není vykoupena dětskou prací.

Děkujeme, že při nákupu přemýšlíte :-)Zpět do obchodu
item item

Oranžové body s žirafami nové

69 Kč

Velikost: 62

Detail
Detail

Aktuality

Expedice zásilek během Vánoc a svátků

03.12.2021

Vážené zákaznice, ve čtvrtek 22.12.2022 jsme zde letos naposledy a budeme až těsně před Silvestrem, ale pouze pracovníci na skladu a na dodání NOVINEK. Expedice a příprava zásilek, včetně pracovníků na telefonu a emailu proběhne až 02.01.2023

celý článek

Změny v osobním odběru HOLEŠOVICE

26.08.2019

Vážené zákaznice, osobní odběr v Holešovicích je stále ZDARMA. Od 1.9.2019 si ale nově objednávky budete moci vyzvednout již pouze jako celek a nevyhovující oblečky zaslat balíčkem přes pobočku jakékoliv Zásilkovny nebo donést opět zabalené jako balíček zpět na výdejní místo ( obchod Holešovice ) viz. Reklamace, vrácení zboží K zásilce vždy přiložíte vyplněný reklamační formulář který naleznete na naších stránkách, viz reklamace zboží. Zpětný svoz jak přes Zásilkovnu, tak i přes obchod je zpoplatněn 49,- které Vám budou odečteny z ceny zboží. Částku Vám poukážeme zpět na účet, který vyplníte do formuláře. K tomuto opatření musíme přistoupit jak z účetních tak logistických důvodů. Děkujeme za pochopení, kolektiv obchodu.

celý článek

Slow fashion - pomalá móda, která šetří přírodu

24.05.2019

Koncept slow fashion šetří životní prostředí a bojuje proti plýtvání přírodními zdroji a bezmyšlenkovitému nakupování, kdy byl zákazník marketingem vychován a donucen k tomu aby nakoupoval v hesle "Nekup to, když je to tak levné" Jednou z možností, jak nakoupit pomalou módu je nákup v secondhandu

celý článek

Novinky na váš email